techland.pl » wydawnictwo.techland.pl

Nowości i informacje prasowe

Arcydzieło strachu z Polski pobija świat! Premiera Layers of Fear

Wtorek, 16.02.2016

Arcydzieło strachu z Polski pobija świat! Premiera Layers of Fear

Rok 2015 był przełomowy dla polskich twórców gier wideo. Polskie produkcje zdobyły niezliczone ilości nagród i znalazły się na listach światowych bestsellerów. Wysoką formę krajowego game developmentu potwierdza krakowskie studio Bloober Team. Dzisiaj jest premiera Layers of Fear, psychodelicznego horroru inspirowanego malarstwem, który już został okrzyknięty jednym z największych odkryć tego gatunku.

Layers of Fear skradł serca graczy już w wersji wypuszczonej jako Early Access przed premierą. Na Steam 96% z blisko 3000 recenzji użytkowników było pozytywnych, co pozwoliło grze krakowskiego studia Bloober Team uzyskać wynik 10/10 na tej platformie.

W Layers of Fear wcielamy się w postać obłąkanego artysty, który próbuje ukończyć dzieło stanowiące jego Opus Magnum. Psychodeliczny horror, inspirowany wybitnym malarstwem oraz architekturą XIX wieku, pozwala graczowi wkroczyć w głąb umysłu artysty i odkryć tajemnicę jego szaleństwa.

„Layers of Fear stał się jednym z najważniejszych polskich IP za granicą. Po sukcesach CD Projektu, Techlandu czy 11bit, Bloober Team stał się kolejną polską eksportową marką. Przede wszystkim jednak w umysłach graczy staliśmy się jako firma jednym z najważniejszych producentów horrorów na świecie”. - Piotr Babieno, Bloober Team CEO.

Layers of Fear – zwiastun premierowy można obejrzeć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=0RxQ_5Sy8Bo

Dzięki Wydawnictwu Techland tylko i wyłącznie na polskim rynku dostępna jest bogata wersja PC – Edycja Konesera (59,90zł). Gra dostępna jest także w dystrybucji cyfrowej na konsole Xbox One oraz PlayStation 4.


Layers of Fear: Edycja Konserera zawiera:

  • Grę;
  • Wyjątkowy artbook;
  • Cyfrowy soundtrack;
  • Kolekcjonerski plakat;
  • Fankit.

powiązane informacje

informacje z tej samej kategorii

UWAGA! Nasza strona korzysta z plików cookies. Potrzebne są one do celów statystycznych oraz aby dostosować stronę do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Użytkownik ma możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.X